Trsohbet Siteleri Script ile Sohbet'e Bağlan
SEO Teknikleri Güncel Yazılar
SEO Teknikleri Güncel Yazılar

İçerik üretmek SEO‘nun önemli bir parçası. İçerik optimizasyonu için kullanabileceğiniz 8 aracı tanıtarak yazımızı sonlandıracağız. İçeriği pazarlamanın en önemli yollarından biri de Google üzerinden geçiyor. Dolayısıyla içeriğinizi sadece kullanıcılar için değil aynı zamanda SEO için de optimize etmeniz gerekecek.

İçerik Fikrine Karar Verin

Bir haber sitesinde editör olabileceğiniz gibi bir markanın içeriğini üretecek sorumlu kişi de olabilirsiniz. Özellikle blog bölümünü yönetiyorsanız yazacağınız içeriği iyi seçmeniz gerekiyor. Fikri nerelerden bulabilirsiniz?

  • Onedio, Listelist benzeri siteler
  • Twitter ,Facebook,G Plus
  • Haber sitelerinin gündem bölümü
  • Sözlük Siteleri
  • Güncel Bloglar

Fikir üretme aşamasında yukarıdaki kaynaklar size biraz da olsa yardımcı olacaktır. Konuyu belirledikten sonra konu için iyi başlık seçimi ve anahtar kelime belirleme aşamalarını bahsedeceğimiz araçlarla geçebilirsiniz.

1-Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı

sosyal-medya-kelime-fikirleri

Anahtar Kelime Planlayıcı aracı Adwords hesap yöneticileri tarafından sık kullanılan bir araçtır. Reklamverenleri çok ilgilendiren bir araç olduğu kadar içerik üreticileri de yakından ilgilendirir. Konunuzla alakalı alt başlıkları belirlemede, içerikte değinmeniz gereken en çok aratılan konuları belirlemede önemli bir yardımcı diyebiliriz.
Rekabeti yüksek olan anahtar kelimeleri belirleyerek içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Püf nokta rekabeti ve aranma hacmi düşük kelimeleri hedefleyerek daha kısa zamanda sonuç almanızdır.

2.HubSpot’s Blog Topic Generator

blog-konusu-bul
HubSpot tarafından üretilen bu araç Türkçe dil seçeneği için uygun görünmeyebilir. Fakat yazacağınız içerik için hedef kelimelerinizi belirledikten sonra İngilizce’ye çevirip aracı kullanırsanız faydalı sonuçlar alabilirsiniz.

3. BuzzSumo

buzzsumo-icerik-pazarlamasi
BuzzSumo aracı henüz yeni yeni duyulmaya başlasada Türkçe verdiği sonuçlar gayet başarılı. Hangi konuda içerik yazarsanız sosyal medyada çok paylaşılır ya da sosyal medyanın sadece bir kanalı için en uygun içerik konusu ne olabilir sorularına çok isabetli yanıtlar bulabilirsiniz.
Paylaşımları ve backlinkleri analiz etme fırsatınız da var.

4.Ahrefs Content Explorer

ahrefs-icerik-pazarlama
Ahrefs‘in bu servisi Buzzsumo’dan sonra geliştirilmiş bir servis. Backlink analizi konusunda dünyada en çok kullanılan araçları geliştirmiş olan Ahrefs’in Content Explorer aracı ile de iyi bir başarı sağlayacağını düşünüyoruz. Her iki araçta da farklı sonuçlar almanız mümkün olduğu için yeni fikirler edinmeniz için denemeniz gerekir.

5. Impactana

impactana
Impactana bir içeriğin ne kadar paylaşım aldığını , nerelerde paylaşıldığını, aldığı yorumları görebileceğiniz ücretli bir diğer araç.

6. Keyword Tool

keyword-tool-io
Keyword Tool aracı ücretsiz sürümünü uzun bir süre beta olarak yayınladı. 2015 itibariyle ücretli sürüme geçti ama ücretsiz sürümü kullanımını açık olarak bırakmaya devam etti. Özellikle dil desteğinin geniş olması ve dil seçenekleri arasında Türkçe’nin de olması anahtar kelime önerilerini alırken çok işinize yarayacaktır.
Bu araç ile Google’da arama yaparken en fazla önerilen aramaları bulmanız mümkün. Anahtar kelimeniz + harf ile başlayan diğer kelimeleri size saniyeler içerisinde listeliyor. Bulacağınız anahtar kelimeler size yeni alt başlık fikirleri de verebilir.

7.BuzzBundle

buzzbundle
BuzzBundle sosyal medya yönetim ve pazarlama aracı olarak hizmet veren bir firma. Ücretsiz deneme hesabı açarak yazılımı denemeniz mümkün. Program ile forumlarda,sosyal ağlarda, bloglarda yazılmış olan sizin konunuzla ilgili olan sorulara ve konulara ulaşmanız mümkün. Yazdığınız konuyu detaylandırırken özellikle forumlarda ki tartışmaları  mutlaka dikkate alın. Forumlarda sorulan soruların yanıtlarını içerik tarafında hazırlamanız alakalı bir kitleyi çekmek için iyi bir yol olabilir.

8.Yoast WordPress SEO

yoast-seo
İçeriğiniz için konu ve anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra basit kuralları kontrol eden WordPress için geliştirilmiş Yoast SEO eklentisi sayesinde SEO için yapmanız gerekenleri checklist mantığında size gösteriyor. Tabiki buradaki kurallar tamamen Yoast tarafından belirlenmiş temel SEO kuralları olarak bilinen kurallardır. %100 bu maddelere göre üretin gibi bir tanımlama yapamayız.
BİLGİLER
tarafından 13 Şubat 2016 - 14:06 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1.717 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
Trsohbet Siteleri- Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Aşk Sohbet Odaları

Merhaba Arkadaşlar. Konumuzun Başlığı Aşk’tır. bu Makalemizde Sitemizin Google Tarafından Daha Büyük Bir Sohbet... [Devamı]

Aşk Sohbet Odaları
Bayan chat odaları

Bayan chat odaları yazımız ile sizlerle bu gün bu konu hakkında yazı yazacağız ve sizlerle paylaşacağız. Bu yazımız... [Devamı]

Bayan chat odaları
Chat Odaları Sohbet diyarı

Meraba arkadaşlar Chat Odaları Sohbet Odaları İnternet gelişmesi ile hayatımızın bir parçası olan hepimizin bir... [Devamı]

Chat Odaları Sohbet diyarı
Mobil sohbet sitesi

Türkiye.nin en Mobil sohbet sitesi olan Trsohbetsiteleri.gen.tr sayesinde durmaksızın sohbet edebilirsiniz. eğlenceli... [Devamı]

Mobil sohbet sitesi
Kız Sohbet Odaları

Kız Sohbet Odaları Artık sistemin içerisinde kibar, centilmen ve esprili birisi olarak tanınıyorsunuz. Tabi ki başına... [Devamı]

Kız Sohbet Odaları
Yerli Chat

Yerel Chat Sohbet Gerçek Sohbetin Tek Adresi Merhaba arkadaşlar Yerel Chat Yerel Sohbet Gerçek Sohbetin Tek Adresi sohbet... [Devamı]

Yerli Chat
Almanya Mobil Sohbet

Almanya Mobil Sohbet Selamün Aleyküm değerli dostlar Almanya Mobil Sohbet Mobil Chat Odaları Dünya genelinde çeşitli... [Devamı]

Almanya Mobil Sohbet